Jednoduchý našeptávač pro formuláře

8. července 2019 | Návody, Weby a E-shopy

Hledáte-li další možnosti k usnadnění procesu objednávky pro Vaše zákazníky a neustále chcete svůj e-shop posouvat dál, stejně jako to děláme u nás, rádi bychom Vám představili nástroj pro našeptávání ve formulářích u objednávek (a dalších) a který zároveň i kontroluje správnost zadaných údajů.

Určitě jste se setkali s chybně vyplněnou objednávkou, v tom nejhorším případě s chybně zadaným e-mailem zákazníka s následně zdlouhavým průběhem zjištění správných údajů. Nástroj foxentry.cz perfektně slouží k tomu, aby zamezil chybovosti vyplněných údajů. Jeho instalace je velmi jednoduchá, zvládne jí doslova každý, funguje téměř na každém webu a kromě pár minut času je tento proces zdarma.

 • Jednoduchá instalace
 • Zabere 5 minut
 • Funguje na většině e-shopových a webových systémech
 • Funguje pro ČR a SR
 • Cenově dostupný nástroj

Jaké funkce služba nabízí

Jde o nástroj, který kontroluje správnost zadaných údajů, mezi které patří jméno, příjmení, adresa, tel. číslo a e-mail. Zároveň našeptává adresy a po zadání ulice vyplní město a PSČ.

Našeptávač adres
 • Kontrola jména a příjmení
 • Našeptávač a automatické vyplnění adresy
 • Kontrola tel. čísla
 • Kontrola správnosti e-mailových adres
 • Našeptávač firem
 • Našeptávač adres foxentry

Jak službu implementovat

Po registraci na foxentry.cz získáte kód, který pouze vložíte do hlavičky na webové stránce. Pro každý systém máte k dispozici nápovědu, podle které tento jednoduchý krok dokončíte.

V administraci poté přejdete na “Spustit konfigurátor na webu”, který Vás přesměruje na web a následně nastavíte pro kolonky ve formuláři, o kterou hodnotu se jedná (ulice, jméno atd.) a tím jste téměř u konce. Téměř, protože máme pro Vás několik rad a doporučení, o které bychom se rádi podělili.

Důležité rady a doporučení nastavení

Rádi poskytneme pár našich postřehů, na které byste měli brát zřetel. Jde především o nástroj, který má zákazníkovi pomáhat, a ne jej stresovat. Rozdíl je přitom v pár detailech nastavení.

1. Používejte jen validaci adres a e-mailových adres

Ačkoli máte na výběr více služeb, které můžete do formulářů zahrnout, doporučujeme využívat jen našeptávač adres a kontrolu e-mailových adres.

Každá kontrola totiž stojí nějaké body a utrácet je za jméno a příjmení, kde je malá chybovost, se nám nejeví jako dobrá investice (ačkoli jde o haléře). Dále nebudete mít nikdy jistotu 100% přesnosti v návrzích oprav, tzn. může nastat situace, kdy systém se bude snažit upozornit zákazníka na “pravděpodobně” chybně zadané příjmení, i když může být zadané správně. Pravděpodobnost této situace je minimální, ale může nastat. To samé platí pro kontrolu tel. čísla, kde systém stejně nepozná 100% chybnost.

2. Nenuťte systém rozhodovat za zákazníky

Určitě nechcete přicházet o objednávky kvůli něčemu, co má usnadnit jejich proces. Musíte se vcítit do role zákazníka, který chce mít vyplnění formulářů co nejrychleji za sebou. Využívejte možnosti našeptávače adresy opravdu pouze jako našeptávač, který předvyplní zbytek adresy, ne jako 100% kontrolu a už vůbec ne jako důvod k nemožnosti dokončit objednávku. I tato možnost tady totiž je.

Na následujícím obrázku je důležité nastavení, kde v první volbě povolíte dokončit objednávku i přes “chybně” zadaný údaj. Druhá volba graficky zobrazí vyhodnocení validních hodnot jen pokud jsou údaje dle systému správně.

Nastavení validátoru

Důvodem první volby je samozřejmě vůbec možnost dokončit objednávku i s “chybnými” údaji. Druhá volba má důležité opodstatnění kvůli množství stejných adres v ČR a SR a dalším faktorem je několik variant správně zadaných adres. Zákazníci píší adresu podle toho, jak jsou zvyklí a na 100% ví, že jde o správnou adresu, ačkoli v databázích nemusí být přesně takto zadaná. Znázorňovat potom hlášky a červené křížky, které upozorňují na “chybnou” adresu, není úplně ideální volba a v nejhorším případě nemusí zákazník dokončit objednávku.

Cena služby

Prvních 14 dní je na zkoušku zdarma a získáte 5 000 kreditů k dispozici. Poté se dobíjí kredity, které se čerpají onou kontrolou zadaných údajů. Cena za vyplněný formulář se pohybuje kolem 15 haléřů, záleží na počtu zkontrolovaných údajů, stejně tak cenu ovlivní i počet kreditů, kdy za více kreditů poměrově zaplatíte méně.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit na info@boostup.cz. Rádi Vám pomůžeme i s instalací a nastavením.

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.